Zasilanie gwarantowane

Zapewnienie gwarantowanego zasilania dla własnej  infrastruktury IT należy do jednych z najważniejszych zadań przed jakimi stają odpowiedzialni administratorzy sieci.  Wirtualizacja, konsolidacja i wzrost składowanych danych  wymagają zwiększonej ochrony, bezprzerwowego i dłuższego czasu podtrzymania pracy w przypadku awarii jak również większych możliwości zarządzania zasilaniem.

UPS (Uninterruptible Power Supply) urządzenia do bezprzerwowego zasilania służą do zasilania odbiorników wymagających „pewnego” źródła energii i wraz z agregatami prądotwórczymi stanową serce systemu gwarantującego niezawodność dostarczanej energii. Użytkownik często nie zdaje sobie sprawy jak wiele czynników i zjawisk występujących w sieci elektrycznej ma istotny wpływ na sprzęt komputerowy.  Od tych najbardziej zauważalnych jak krótko i długotrwałe zaniki napięcia po chwilowe wahania amplitudy i częstotliwości,  odkształcenia harmoniczne, szumy czy udary napięciowe, które w różny ale zawsze niekorzystny sposób objawiają się w działaniu sprzętu komputerowego (uszkodzenia, zawieszenia, restarty). Nasz zespół ma doświadczenie, które pozwala nie tylko odpowiednio dobrać UPS dla potrzeb Klienta, ale również zaprojektować i wykonać instalację sieci zasilającej potrzebnej do jego uruchomienia.

Dobór odpowiedniego zasilacza to wybór pomiędzy ceną, wielkością poboru mocy, czasem podtrzymania baterii, możliwościami jego przyszłej rozbudowy, oprogramowaniem zarządzającym  jak również technologią jego wykonania i działania.

Zasadniczo UPS’y dzielą się na:

  • urządzenia klasy offline : obecnie coraz rzadziej stosowane i najprostsze w działaniu. Nie posiadają układu automatycznej regulacji napięcia (AVR) i przechodzą na tryb akumulatorowy  w wyniku całkowitego zaniku napięcia. Podczas normalnej pracy na wyjściu z UPS’a jest ten sam prąd co na jego wejściu przez co urządzenie zapewnia tylko podstawowy zakres ochrony.
  • - urządzenia klasy Line-interactive : posiadają układ AVR, który potrafi odpowiednio podnieść lub obniżyć napięcie na wyjściu UPS’a, skorygować jego częstotliwość i fazę bez przechodzenia w stan bateryjny. Dobrej jakości zasilacze charakteryzują się prawie bezprzerwowym przejściem na pracę bateryjną.  Zasilacze line-interactive są obecnie najbardziej popularną grupą stosowanych UPS’ów.
  • urządzenia klasy true online : najwyższej jakości grupa urządzeń, która przetwarza w sposób ciągły dostarczaną energię dzięki zastosowaniu  potrójnej konwersji napięcia zasilania. Prąd po wejściu do zasilacza jest „prostowany” i dopiero wtedy dostarczany do falownika, który przetwarza go z powrotem na zmienny i wytwarza „pewną” sinusoidę. Falownik w urządzeniu pracuje on line dzięki czemu na wyjściu UPS’a cały czas dostajemy napięcie o bardzo dobrych parametrach. Urządzenia tej klasy charakteryzują się zerowym czasem przełączenia w tryb bateryjny i wysoką jakością napięcia na jego wyjściu. 

 

Oferujemy rozwiązania uznanych producentów, które gwarantują że problemy z zasilaniem nie będą miały  wpływu na systemy, dane i działalność firm . Dla nas Twój biznes nie jest ani za duży ani za mały by zasługiwał na odpowiednią ochronę.  W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania zarówno dla biur jak i sektora IT, wykorzystywane przy budowie bezpiecznych serwerownii.

Kompleksowo projektujemy i wykonujemy systemy zasilania gwarantowanego składające się z:

  • agregatów prądotwórczych,
  • zasilaczy gwarantowanych (UPS),
  • układów samoczynnego załączania rezerwy SZR,
  • dedykowanej instalacji elektrycznej,
  • systemów dystrybucji napięć w szafach serwerowych (PDU),
  • oprogramowania do monitorowania i zarządzania UPS’ami.

 

W budowanych przez nas systemach opieramy się na pewnych i sprawdzonych rozwiązaniach renomowanych producentów takich jak: AROS, APC-MGE, Eaton Powerware, Legrand.

Dzięki prawidłowo zaprojektowanemu systemowi i zasilaczowi UPS można uzyskać kontrolę nad serwerownią – to niewielki koszt w porównaniu do potencjalnej awarii. Nasz zespół jest w stanie pomóc Państwu tę kontrolę zapewnić, dzięki wieloletniej znajomości środowisk sieciowych potrafimy łączyć wymagania działu IT ze standardami elektrycznymi.