Serwery

W dzisiejszych czasach, każde nowoczesne przedsiębiorstwo wykorzystuje różnego rodzaju serwery. Począwszy od tych bazodanowych, poprzez serwery pocztowe, aż po serwery plików. Odpowiedni dobór sprzętu, gwarantuje Państwu niezawodność, obniżenie kosztów, a także rozwiązanie, które będą mogli Państwo z czasem rozwijać.

Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie oraz konfiguracji sprzętu serwerowego, przy wykorzystaniu sprzętu wiodących producentów. Mogą o tym świadczyć partnerstwa, które posiadamy, a także bogata lista referencyjna.

IBM:

BladeCenter:
Szeroka oferta IBM BladeCenter, to odpowiedź na problemy wynikające ze złożoności współczesnych środowisk informatycznych. W skład tej architektury wchodzą obudowy o dużej gęstości, w których można instalować wysoko-wydajne, wymienne podczas pracy serwery pracujące na procesorach Intel, AMD oraz Power.

W ramach oferty IBM BladeCenter dostępna jest szeroka gama opcji sieciowych zintegrowanych w obudowach BladeCenter, dzięki czemu upraszcza się infrastrukturę i zarządzanie nią a jednocześnie maleją całkowite koszty użytkowania.

Dlatego też IBM BladeCenter jest tym, co każda firma potrzebuje, czyli rozwiązanie:

 • łatwe w instalacji
 • proste w zarządzaniu - centralne zarządzanie dzięki IBM Director
 • tanie w utrzymaniu - proekologiczne (zasilane ze zwykłego gniazda - 230V)
 • niewymagające specjalistycznego, odosobnionego pomieszczenia (niski współczynnik nagrzewania osiągnięty dzięki Calibrated Vectored Cooling™)
 • łatwe i niedrogie w rozbudowie o kolejne serwery i obudowy
 • bezpieczne, wysoko-dostępne, przyszłościowe rozwiązanie

 

 

System X:
Serwer IBM System x z procesorem x86 to rozwiązanie dostępne dla systemów Windows i Linux. Serwery te zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowej dostępności, ułatwieniu zarządzania, znakomitej wydajności i niespotykanej dotąd skalowalności.

 • Serwery w obudowach typu wieża:

Idealne dla mniejszych firm i oddziałów dużych przedsiębiorstw, gdy potrzebny jest serwer autonomiczny.

 • Serwery stelażowe:

Doskonałe dla małych i średnich przedsiębiorstw, do obsługi obciążeń posegmentowanych oraz wyspecjalizowanych aplikacji.

 • Serwery kasetowe (blade):

Zoptymalizowane z myślą o dużych środowiskach poddawanych konsolidacji i wirtualizacji, wymianie dotychczas używanych infrastruktur oraz o instalacjach w ośrodkach zamiejscowych.

 • Serwery korporacyjne:

Wysokiej klasy serwery stelażowe i kasetowe (blade) odpowiednie do obsługi dużych obciążeń specjalistycznych, wirtualizacji i do instalacji zastępujących starsze systemy.

Dell:

Serwery PowerEdge:
Firma Dell ułatwia wybór serwera w obudowie typu tower, do montażu w szafie serwerowej lub kasetowego. Producent opracował nową, wszechstronną ofertę serwerów z większymi możliwościami w zakresie obsługi pamięci i szybkości przesyłania danych na wejściu i wyjściu. Dzięki temu produkty te mogą sprostać wszelkim zastosowaniom w wymagających środowiskach.

Zaletami serwerów serii PowerEdge są niewątpliwie narzędzia ułatwiające konfigurację, wydajne zarządzanie zarządzanie urządzeniami w różnych standardach, a także korzystanie ze skalowalnych rozwiązań dotyczących pamięci masowej oraz elastycznych usług.

Wirtualizacja:
Wirtualizacja serwerów pozwala na uruchomienie wielu niezależnych od siebie serwerów na pojedynczym, fizycznym urządzeniu. Serwery te nazywamy wirtualnymi środowiskami. Są one odseparowane od siebie, zachowują się jak niezależne fizyczne jednostki.

Zalety wirtualizacji:

 • konsolidacja serwerów (dzięki wirtualizacji, jesteśmy w stanie ograniczyć kosztów zakupów nowych urządzeń, zaoszczędzić przestrzeń serwerową, lepiej wykorzystać moc obliczeniową serwerów)
 • wirtualizacja zapewnia wysoki poziom ochrony danych oraz automatyczne przywracanie wirtualnych maszyn w razie awarii.
 • automatyzacja

 

HP:

ProLiant Blade System:

Serwery typu blade oferują takie same możliwości, funkcje i korzyści co serwery stelażowe HP ProLiant, mają jednak mniejszą i bardziej energooszczędną obudowę.

 

ProLiant ML:

Linia ML została zaprojektowana z myślą o rozbudowie. Serwery ProLiant ML umożliwiają bezproblemową pracę przedsiębiorstwa oraz pomagają zwiększyć efektywność i produktywność.

Seria ML przeznaczona jest dla małych i średnich firm oraz firm z nowo powstających segmentów rynku.

 

ProLiant DL:

Serwery lini HP ProLiant DL zapewniają pełną infrastrukturę, która pozwala nie tylko realizować cele biznesowe, ale także rozwijać przedsiębiorstwo. Są one wszechstronnym i niezawodnym rozwiązaniem do środowisk każdego typu i wielkości.